U gjetën të përqafuar, tornado vret gruan dhe djalin e saj 2-vjeçar në Tennessee

by admin
Spread the love

Një djalë 2-vjeçar dhe nëna e tij u gjëtën të vdekur pasi toronadoja shkatërruese goditi Tennesseen.

Një fqinj tjetër tha se pas stuhisë, ata filluan të kërkonin djalin e zhdukur, Anthony Elmer Mendez, i cili u largua nga shtëpia e tij nga stuhia.

Floridema Gabriel Perez humbi jetën ndërsa përqafonte djalin e saj, sipas mediave të huaja.

Fqinji i tyre, babai i dy fëmijëve, Joseph Dalton, humbi jetën gjithashtu nga tornado, kur stuhia ngriti rulotën e tij dhe e hodhi atë në shtëpinë ku jetonte Perez me bashkëshortin.

Partneri i saj, një fëmijë tjetër si dhe fëmijët e Daltonit u dërguan në spital me lëndime të lehta.

Fqinja Wanda McClemore tha se filluan të kërkonin Anthonyn të shtunën kur babai i tij tha se ai ishte zhdukur.

“Ndodhi tragjedia. Ajo jetonte në këtë rulotë, një tjetër ra mbi të”, tha vëllai i saj Marko Perez.


Top Channel

You may also like