Tragjedi në Kroaci! Aksidentohet autobusi me targa polake, të paktën 11 të vdekur dhe 34 të plagosur

by admin
Spread the love

Një autobus me targa polake është përfshirë në një aksident të rëndë mëngjesin e sotëm në autostradën A4 Zagreb-Goriçan.

Deri më tani raportohet për 11 persona të vdekur në vend, ndërsa 34 të tjerë  u plagosën lehtë, por këto shifra jozyrtare mund të mos jenë përfundimtare, raporton media “Jutarnji”.

Deri më tani nuk ka asnjë informacion zyrtar për shkaqet e këtij aksidenti dhe as për rrethanat në të cilat ka ndodhur, por jozyrtarisht raportohet se shoferin mund ta ketë zënë gjumi në timon.

Policia, së bashku me ekipet e tjera të ndihmës së parë, si emergjenca dhe zjarrfikësit, janë në vendngjarje.

 

 


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like