Tragjedi në Brazil: Rrufeja godet për vdekjen lojtarin 21-vjeçar, plagosen katër futbollistë tjerë

by admin
Spread the love

Një lajm i hidhur vjen pasditen e sotme nga Brazili. Një futbollist i ri, Caio Enrique de Lima Gonsalves, 21-vjeçar, vdiq pasi u godit nga rrufeja gjatë një ndeshjeje në Santo Antonio da Platina, njoftojnë mediat vendase, përcjell lajmi.net.

  

Ai ishte pjesë e klubit amator të futbollit nga Zapira në rajonin e Paranës. Përveç tij, nga rrufeja janë lënduar edhe katër futbollistë të tjerë.

Të pranishmit kanë regjistruar momentin kur ka ndodhur ngjarja e tmerrshme, raporton Globo.

Gjithçka ndodhi të dielën në orën 17:30 me orën lokale në stadiumin “Jose Eleterio da Silva”. Para fillimit të ndeshjes binte shi i dendur dhe ndeshja u luajt në kuadër të Kupës Rajonale të futbollit amator.

Sipas mediave lokale, lojtari është dërguar menjëherë në qendrën e urgjencës, por nuk ka mundur të mbijetojë. Tre futbollistë të tjerë janë mbajtur në spital me djegie. Një goditje rrufeje la një gjurmë të madhe në fushën e futbollit.

Young Kayo luajti për Uniao Xapirense dhe vendlindja e tij i dërgoi ngushëllimet familjes së viktimës.

“Një adhurues i madh i futbollit, Caio Enrique filloi të merret me këtë sport në shkollën e komunës sonë, ku gjeti talentin e tij dhe me karrierën e tij në moshë të re, arriti të spikasë në mënyra të ndryshme, duke e përfaqësuar Zhapirën në mënyrën më të mirë”./Lajmi.net/

You may also like