Të martën nis faza e 1/8 së finales – Shqip

by admin
Spread the love

Emicionet e Ligës së Kampioneve  vazhjdon  të marten me dy super ndeshjet e  1/8 së finales, ku përballen skuadra italiane AC Milan dhe ajo angleze Totenham, ndërsa në ndeshjen  tjetër po të martë gjiganti german Bayern I Munihut do të ketë përball Pars Sent Germen. Takimi në Munih mund të thiuhet se është finale para  finales, ndaj edhe parashiket  se kush mund te  del fitues  janë shumë të përbajtur.

Të mërkurën  zhvillohen  dy ndeshjet e radhës po në kuadër të 1/8 e finales takohen : Borussia Dortmund – Chelsea dhe Club Brugge – Benfica

Katër ndeshjet  tjera të 1/8 së finale do të  zhvillohen me 21 deh 22 shkurt ku takohen: E. Frankfurt – Napoli dhe Liverpool – Real Madrid (më 21 shkurt) si dhe Inter – Porto dhe RB Leipzig – Manchester City (22.shkurt).

Të gjitha ndeshjet e  1/8 së finale  do të fillojnë në ora 21:00

14.02.2023

AC Milan – Tottenham

PSG – Bayern

 

15.02. 21:00

Borussia Dortmund – Chelsea

Club Brugge – Benfica

 

21.02.2023

E. Frankfurt – Napoli

Liverpool – Real Madrid

 

22.02. 21:00

Inter – Porto

RB Leipzig – Manchester City

 

Përgatiti Shaban Sinani /KlanMacedonia/

TI RAPORTON!

You may also like