Supë gështenje në ditët e vjeshtës

by admin
Spread the love

Përbërësit: 8 gota me lëng pule 500 gr – 1 kg gështenja të qëruara 1 qepë të grirë majdanoz të freskët 2 thelpinj hudhër 1 gjethe dafinë ½ filxhan me ajkë qumështi ose pana ¾ e lugës me sheqer kripë piper Përgatitja: Për përgatitjen e gështenjave: Me një thikë të mprehtë, bëni një X nëpër të gjithë gështenjat dhe vendosini në një tepsi. Hidhni ¼ filxhan me ujë, njofton Klan Kosova.

Source

You may also like