Struga Trim Lum me orar të volitshëm në rrethin e tretë – Shqip

by admin
Spread the love

Me ndeshjet e javës së 22-të përfundoi  rrethi i dytë kampionatit 2022/2023 në Ligën e parë të futbollit vendor dhe pas kësaj jave dhe tani më dihet edhe  orari i ndeshjeve për rrethin e tretë dhe të  fundit  kur edhe  do të përcaktohet  kampioni i ri.

Kështuqë ndeshjete  javës së 23-të do të  luhen këtë fundjavë do të përballen:  Shkëndija – Akademia Pandev, Struga Trim Lum – Makedonija Gj.P, Shkupi – Rabotniçki, Sileksi – Skopje dhe Bregallnica – Pobeda, Tikveshi është i lirë

Tabela  pas rrethit të dytë është sa vijon: 1.Struga Trim Lum 42 pikë, 2.Shkupi 38, 3.Shkëndija 35, 4.Sileksi 32, 5.Bregallnica 29, 6.Tikveshi 28, 7.Makedonija Gj.P 25, 8.Rabotniçki 24, 9.Ak.Pandev 19, 10.Skopje 14 dhe 11.Pobeda 13 pikë

Orari për rrethin e tretë të kampionatit

Shaban  Sinani  /KlanMacedonia/

You may also like