Sot miqësorja FC Shkupi – Pakhtakor Tashkent – Shqip

by admin
Spread the love

Kampioni I Maqedonisë Veriut nՃ futboll, FC Shkupi vazhdon më fazën kryesore të përagtitjeve në tokën turke. Ekipi që drejtohet nga trajneri Goce SEdloski sot do të zhvillon ndeshjen e katërt kontrolluese ne Antalia, kësaj radhe kundër ekipit Pakhtakor Tashkent të Uzbekistanit. Ndeshja FC Shkupi – Pakhtakor Tashkent, do të luhet në stadiumin e “Fanatic Tour Belek” të Antalias, me fillim në orën 15:00 sipas kohës në vendin tone.

Kujtojmë se Shkupi gjatë përgatitjeve në Antalia ka zhvilluara tre ndeshje luksi dhe ate kundë Oleksandrija të Ukraninës fitore 2-1, ndeshja e dytë kundër Conkordija humbje 2-4 dhe ndeshja e tretë fitore kundë Dinamo Tbislisi 2-0.

Përgatiti: Shaban Sinani /KlanMacedonia/

TI RAPORTON!

You may also like