SKANDALOZE: Dyshohet se Robin Krasniqi e humbi titullin për shkak të një mesazhi në Watsapp

by admin
Spread the love

Akuza të ashpra ndaj zyrtarit të lartë gjerman të boksit!
Presidenti Thomas Pütz (55) thuhet se ka manipuluar një luftë në Kupën e Botës. Kjo është konstatuar nga një histori e bisedave private, siç pretendon ish-kampioni botëror Robin Krasniqi (34)

Më 9 tetor, Robin Krasniqi humbi kundër Dominic Bösel (32 / Freyburg) në mënyrë kontroverse në pikë.

Tani menaxhmenti i Robinit publikon historikun e bisedave të grupit familjar të kryetarit të Shoqatës së Boksierëve Profesionistë Gjermanë (BDB).

Pak para meçit, Pütz i shkroi vajzës së tij Karoline (vetë gjyqtare): “Përcjelle IBO-n në luftën kryesore dhe unë do të jem mbikëqyrësi”.

Kur u pyet nëse është duke u zhvilluar meçi aty, Pütz u përgjigj: “Kam ndryshuar, të huajt janë të gjithë jashtë, vetëm gjermanët.” Pas kësaj ai vendosi tre emoji me buzëqeshje.
A njoftoi Pütz në këtë mënyrë një manipulim të planifikuar?

Fakti është se me tre gjyqtarët, Krasniqi ishte 1:2 (114:115, 112:116, 115:114) prapa.
Nga lajmet, megjithatë, nuk është e qartë nëse Pütz ndikoi përfundimisht në gjykim.
Ish-kampioni Robin Krasniqi ka protestuar në BDB dhe shoqatën botërore IBO. Deri tani pa sukses!

Por pse Pütz duhet ta shtyjë fare duelin mes dy boksierëve gjermanë në prapaskenë?
Menaxheri i Krasniqit, Luan Dreshaj (37) për “Bild” ka pohuar: “Bösel supozohet të jetë maska ​​e re e Henrit, me të cilin fitohen para. Kështu që Robin duhet të humbasë”, transmeton portali Shtegu

Akuza të rënda që presidenti i boksit i mohon me forcë!

Kur Pütz u pyet nga “Bild”: “Kjo është e mahnitshme! Ata tani po kënaqen me fantazitë e kapelave të aluminit që dëmtojnë vërtet boksin. Ishte një rezultat i ngushtë, por të flasësh për një vlerësim të gabuar është absurde. Skandali i vërtetë është publikimi i historisë së bisedave private. Kjo është vjedhje dhe unë do të bëj edhe një ankesë”.

Lexo lajme interesante

You may also like