Si rreshtohen skuadrat në Erzeni-Vllaznia

by admin
Spread the love

Erzeni pret në Rrogozhinë Vllazninë në sfidën e vlefshme të javës së 20-të, me të dyja skuadrat që kërkojnë tre pikët për objektivat.

Shijakasit po kalojnë një sezon me ulje-ngritje dhe për momentin kërkojnë që të dalin me çdo kusht nga zona e ftohtë e mbijetesës.

Nga ana tjetër, kuqeblutë kanë marrë katër fitore radhazi dhe një tjetër tre-pikësh do t’i jepte atyre qetësinë në zonën e “Final 4” dhe do të parakalonte Tiranën në vendin e tretë.

Sfida starton në orën 13:30.

FORMACIONET ZYRTARE:

ERZENI: Puja, Maliqi, Sadiki, Atanda, Zogaj, Alba, Migone, Kahrimanoviç, Zeka, Mihana, Paul Komolafe.

Trajner: Alfred Deliallisi

VLLAZNIA: Qarri, Smajli, Juriç, Stojanoviç, Hakaj, Boshnjaku, Alivoda, Çoba, Mala, Gruda, Balaj.

Trajner: Qatip Osmani.

You may also like