Shpërthim eksplozivi në autobusin e ekipit brazilian

by admin
Spread the love

Klubi brazilian i futbollit Bahia tha se të paktën tre nga lojtarët e tij u plagosën nga një eksploziv i bërë vetë, që shpërtheu brenda autobusit të ekipit të enjten në rrugën e tij për në një ndeshje që e fitoi më vonë.

Bahia tha në Twitter se portieri Danilo Fernandes ndodhet në spital për shkak të thyerjes së xhamit në fytyrë. Klubi gjithashtu konfirmoi se mbrojtësi i majtë Matheus Bahia dhe sulmuesi Marcelo Cirino janë të lënduar.

Fernandes tha në një postim në rrjetet sociale se është mirë, pa dhënë detaje të tjera.

Bahia postoi foto të sediljeve të autobusit të mbuluara me gjak dhe një tjetër që tregon një vrimë të madhe në një nga dritaret.

Policia e shtetit Bahia tha në një deklaratë se po heton incidentin, i cili ndodhi në qytetin e lindjes së klubit, Salvador.

“Ne do të mbledhim pamjet, deklaratat e lojtarëve dhe dëshmitarëve që ishin në vend në atë moment. Ne do të përdorim aftësitë tona maksimale për të identifikuar dhe arrestuar autorët,” tha hetuesi i policisë Victor Spinola për mediat në Arena Fonte Nova.

Lexo lajme interesante

You may also like