Sarri, opsion te Milani për të zëvendësuar Piolin

by admin
Spread the love

Krahas Antonio Contes, edhe Maurizio Sarri po shihet si opsion për ta zëvendësuar Stefano Piolin në krye të skuadrës së Milanit.

Madje, mediumet italiane raportojnë të hënën se Sarri është i gatshëm për ta marrë drejtimin e Milanit pasi nuk është aspak i kënaqur te Lazio.

Thuhet se Sarri po mendon largimin nga skuadra e Lazios këtë verë, ndonëse me ekipin italian ka kontratë deri në vitin 2025. Sarri, së shpejti pritet të kontaktohet nga drejtuesit e Milanit, të cilët me të përfunduar edicioni aktual pritet ta shkarkojnë Piolin.

Pioli është trajner i Milanit prej vitit 2019 dhe kontrata i skadon në vitin 2025. Para se të angazhohet te Lazio në vitin 2021, Sarri ka punuar edhe te Juventusi, Chelsea, Napoli e Empoli.

You may also like