Probleme me familjen dhe tradhti, pse u nda Kiara Tito nga Butrint Imeri?

by admin
Spread the love

Kiara Tito është një ndër banoret që ka qenë në qendër të vëmendjes që pas hyrjes në “Big Brother VIP”. Moderatorja, teksa ka biseduar me Amosin, ka folur së fundmi për lidhjen e dashurisë që ka pasur me këngëtarin Butrint Imeri.

“Ne kemi qenë shumë të vegjël, 20 vjeç të dy. Ishim moshatar. Ai ishte njeriu i duhur, por në kohën e gabuar. Ne kemi folur, por për rikthim nuk kemi biseduar”, u shpreh Kiara. Kujtojmë se Butrint Imeri dhe Kiara Tito janë një ndër dyshet më të komentuara të showbizit shqiptar.

Ata janë përfolur gjatë për një lidhje, të cilën nuk e pranuan kurrë. Çifti u kapën mat teksa shijonin pushimet në të njëjtin vend apo pinin një kafe në një lokal të Prishtinës. Por sa herë që dyshja pyeteshin në media për një raport më shumë sesa shoqëror, ata e mohonin.

Mirëpo, i ftuar disa javë më parë në “Zemër Luana”, Butrinti i ka habitur të gjithë me deklaratën e tij. Artisti u pyet se përse u nda nga Kiara Tito. “Nuk ka pas asnjë arsye pse jemi ndarë, por ajo ka shkuar në rrugën e saj unë në rrugën time”, u përgjigj asokohe Imeri duke konfirmuar kështu për herë të parë se ka pasur një romancë mes tyre.

Më pas, Kiara u ftua me gjyshen e saj, te “Rudina”, ku moderatorja e pyeti gjyshen e Titos nëse i vinte keq që ajo dhe Butrinti i kishin dhënë fund miqësisë së tyre, ajo tha: “Miq kanë qenë… Nuk pati ndonjë lidhje që ta kishte serioze”.

Por reagimi i Kiarës ishte i menjëhershëm: “Si nuk paska qenë serioze?”. Ndërsa më tej shtoi: “Ideja është që nëse ndërton një marrëdhënie, unë të paktën kështu e kam, nisem me dëshirën më të mirë, pra, për një raport serioz, ndoshta serioze është fjalë e madhe, por një marrëdhënie normale. Rrugës mund të ndodhë gjithçka”.

Thashethemet për lidhje nisën nga një intervistë e Butrintit me Kiarën në 2018 kur ajo e puthi në studio e më pas duket se ata vijuan njohjen. Komentet n rrjetet sociale për njëri-tjetrin nuk mungonin teksa po ashtu Kiara ka marrë pjesë në videoklipin e Butrintit, “Hajt Hajt”. Në media është folur se ka qen pikërisht nga e Butrintit shkaku i ndarjes së dyshes.

Duket se familja e Butrintit nuk e ka mirëpritur këtë lidhje dhe një nga arsyet ka qen pikërisht mosha e vogël që të dy kishin. Mamaja e artistit ka pasur shumë ndikim tek i biri, duke sjellë edhe shkëputjen e tij nga moderatorja. Në kohën e ndarjes së dyshes, të shumët ishin zërat që flisnin edhe për një tradhti të këngëtarit kosovar ndaj Kiarës. Duke qenë një ndër emrat më të preferuar të jetës së natës dhe të shumë femrave, duket se tradhtia i dha goditjen e fundit marrëdhnies me Kiarën.

 

Ndërkohë që ndjekësit e gjetën direkt për kë bëhej fjalë dhe ishin në një mendje se djali që i referohej Kiara është këngëtari i njohur, Butrint Imeri. Gjatë një interviste, moderatorja pranoi se ka fshirë të gjitha mesazhet me këngëtarin, megjithatë mban ende numrin e tij. “Nuk kam memorie në telefon, ndaj i kam fshirë mesazhet”, tha ajo në “Shiko Kush Luan”, ku iu kërkua që të tregonte mesazhet e fundit me ish-partnerin e saj, duke konfirmuar lajmet se i kanë dhënë fund marrëdhënies.

E ftuar në rubrikën “AfterParty”, asaj iu drejtuan pyetje indirekte për lidhjen me Butrint Imerin. “Liqeni më i bukur është i Butrintit apo i Ohrit?”, u pyet moderatorja, e cila nuk hezitoi të kthente përgjigje duke thënë: “Te të dyja kam qenë, të dyja më pëlqejnë”.

Por ngacmimet ndaj saj nuk mbetën me kaq. “Ku je kënaqur më shumë?”, iu drejtua pyetja tjetër. “Tek ai i Ohrit jam kënaqur më shumë”, iu përgjigj Kiara Tito. Gjithashtu, moderatorja zbuloi detaje intime duke pranuar se i pëlqen seksi i zjarrtë dhe mes një “bad boy” e një këngëtari, zgjodhi këtë të fundit.

Duke rrëfyer edhe detaje nga jeta e saj seksuale, ajo u shpreh se i pëlqen seksi i zjarrtë. Moderatorja u komentua gjatë për lidhjen me Butrintin, por të gjithë u befasuan kur ai vetëm pak kohë më parë prezantoi të dashurën e re, gjatë pushimeve në Greqi. Butrinti postoi një video nga Santorini dhe në syzet e tij pasqyrë dukej një vajzë, e cila e filmonte.

Teksa të gjithë po mendonim se vajza në video ishte Kiara Tito, Butrinti i hodhi poshtë njëherë e mirë këto aludime, duke prezantuar vajzën e panjohur që kishte në krahë. E duket se pasi Kiara e pa me sytë e saj që tashmë ish-i ishte i lumtur me një vajzë tjetër, vendosi të niste një kapitull të ri në jetën e saj.

Ajo realizoi një set fotosh shumë të nxehta, ku nxirrte në pah sensualitetin e saj. Bëhej fjalë për një set fotosh artistike, ku Kiara ekspozonte gjoksin poshtë një kostumi klasik të zi. Prezantuesja shpesh është komentuar për ndërhyrjet plastike që mund të ketë bërë, por ajo i ka mohuar duke treguar se ndryshimi i vetëm që ka bërë është shtimi në peshë, duke e konsideruar një luftë të madhe me veten.

Në “Instastory”, Kiara ndau një foto ku tregonte eksperiencën e saj dhe betejën që ka bërë për të shtuar disa kilogramë. “2017, 49 kilogramë. Kam qenë aq e dobët, sa s’mund ta besoj! Luftë e madhe ka qenë për të fituar kilogramë”, shkruante ajo.

Tashmë Kiara është pjesë e “Big Brother”, ku Luiz Ejlli i ka shprehur hapur ndjenjat për të. Nga ana tjetër edhe Butrinti i ka dhënë fund lidhjes me Olta Beqirin. Dyshja pati një raport gati 1-vjeçar, ku shpesh u kapën mat në shoqërinë e njëri-tjetrit, por shpejt gjithçka u mbyll edhe mes tyre.

Thashethemet për lidhje nisën nga një intervistë e Butrintit me Kiarën në 2018 kur ajo e puthi në studio e më pas duket se ata vijuan njohjen. Komentet n rrjetet sociale për njëri-tjetrin nuk mungonin teksa po ashtu Kiara ka marrë pjesë në videoklipin e Butrintit, “Hajt Hajt”. Në media është folur se ka qen pikërisht nga e Butrintit shkaku i ndarjes së dyshes.

Duket se familja e Butrintit nuk e ka mirëpritur këtë lidhje dhe një nga arsyet ka qen pikërisht mosha e vogël që të dy kishin. Mamaja e artistit ka pasur shumë ndikim tek i biri, duke sjellë edhe shkëputjen e tij nga moderatorja. Në kohën e ndarjes së dyshes, të shumët ishin zërat që flisnin edhe për një tradhti të këngëtarit kosovar ndaj Kiarës. Duke qenë një ndër emrat më të preferuar të jetës së natës dhe të shumë femrave, duket se tradhtia i dha goditjen e fundit marrëdhnies me Kiarën.

Personazhet e famshme shqiptare rrëfyen pa doreza problemet e tyre me ankthin, ndjesitë e këqija dhe shpesh betejat, me të cilat u duhej të luftonin përtej filtrave dhe jetës perfekte të “Instagramit”. Një rrëfim të tillë bëri pak kohë më parë në “Instastory” edhe prezantuesja e njohur, Kiara Tito.

“Kam luftuar me një thyerje të pabesueshme zemre, kam jetuar me konfuzionet e mia, kam luftuar me të gjithë demonët. Nga një shpirt i vrarë në histori toksike dashurie. Ja tek jam tani, më e fortë dhe kam mundur t’i mbledh sërish bashkë copëzat. Jam bërë ajo që e shkuara s’më lejonte të isha, duke qenë më e dashur me veten. Diçka është e sigurt: Duhet të jesh e përgatitur për të duruar gjithçka ku jeta do të të hedhë. Jam duke çuar dashuri dhe dritë për të gjithë ata që për momentin ndihen të pasigurt dhe me frikë për të ardhmen”, përfundoi moderatorja rrëfimin e saj.

Ndërkohë që ndjekësit e gjetën direkt për kë bëhej fjalë dhe ishin në një mendje se djali që i referohej Kiara është këngëtari i njohur, Butrint Imeri. Gjatë një interviste, moderatorja pranoi se ka fshirë të gjitha mesazhet me këngëtarin, megjithatë mban ende numrin e tij. “Nuk kam memorie në telefon, ndaj i kam fshirë mesazhet”, tha ajo në “Shiko Kush Luan”, ku iu kërkua që të tregonte mesazhet e fundit me ish-partnerin e saj, duke konfirmuar lajmet se i kanë dhënë fund marrëdhënies.

E ftuar në rubrikën “AfterParty”, asaj iu drejtuan pyetje indirekte për lidhjen me Butrint Imerin. “Liqeni më i bukur është i Butrintit apo i Ohrit?”, u pyet moderatorja, e cila nuk hezitoi të kthente përgjigje duke thënë: “Te të dyja kam qenë, të dyja më pëlqejnë”.

Por ngacmimet ndaj saj nuk mbetën me kaq. “Ku je kënaqur më shumë?”, iu drejtua pyetja tjetër. “Tek ai i Ohrit jam kënaqur më shumë”, iu përgjigj Kiara Tito. Gjithashtu, moderatorja zbuloi detaje intime duke pranuar se i pëlqen seksi i zjarrtë dhe mes një “bad boy” e një këngëtari, zgjodhi këtë të fundit.

Duke rrëfyer edhe detaje nga jeta e saj seksuale, ajo u shpreh se i pëlqen seksi i zjarrtë. Moderatorja u komentua gjatë për lidhjen me Butrintin, por të gjithë u befasuan kur ai vetëm pak kohë më parë prezantoi të dashurën e re, gjatë pushimeve në Greqi. Butrinti postoi një video nga Santorini dhe në syzet e tij pasqyrë dukej një vajzë, e cila e filmonte.

Teksa të gjithë po mendonim se vajza në video ishte Kiara Tito, Butrinti i hodhi poshtë njëherë e mirë këto aludime, duke prezantuar vajzën e panjohur që kishte në krahë. E duket se pasi Kiara e pa me sytë e saj që tashmë ish-i ishte i lumtur me një vajzë tjetër, vendosi të niste një kapitull të ri në jetën e saj.

Ajo realizoi një set fotosh shumë të nxehta, ku nxirrte në pah sensualitetin e saj. Bëhej fjalë për një set fotosh artistike, ku Kiara ekspozonte gjoksin poshtë një kostumi klasik të zi. Prezantuesja shpesh është komentuar për ndërhyrjet plastike që mund të ketë bërë, por ajo i ka mohuar duke treguar se ndryshimi i vetëm që ka bërë është shtimi në peshë, duke e konsideruar një luftë të madhe me veten.

Në “Instastory”, Kiara ndau një foto ku tregonte eksperiencën e saj dhe betejën që ka bërë për të shtuar disa kilogramë. “2017, 49 kilogramë. Kam qenë aq e dobët, sa s’mund ta besoj! Luftë e madhe ka qenë për të fituar kilogramë”, shkruante ajo.

Tashmë Kiara është pjesë e “Big Brother”, ku Luiz Ejlli i ka shprehur hapur ndjenjat për të. Nga ana tjetër edhe Butrinti i ka dhënë fund lidhjes me Olta Beqirin. Dyshja pati një raport gati 1-vjeçar, ku shpesh u kapën mat në shoqërinë e njëri-tjetrit, por shpejt gjithçka u mbyll edhe mes tyre.

You may also like