Po ndihmonte rosat të kalonin rrugën, burri amerikan përplaset nga makina dhe humb jetën

by admin
Spread the love

Një burrë nga Kalifornia, i cili vdiq pasi u godit nga një makinë, u pa duke ndihmuar një familje rosash të kalonin rrugën disa momente para përplasjes, tha policia lokale.

Casey Rivara, 41 vjeç, la automjetin e tij përpara se të goditet nga një shofer adoleshent në Rocklin, tha policia e qytetit.

Rivara siguroi që rosat të arrinin të sigurt përpara përplasjes, thanë dëshmitarët.

Departamenti i Policisë Rocklin tha se nuk ishte arrestuar “dhe incidenti është ende nën hetim”.

Një dëshmitare, Summer Peterson, tha për një degë lokale të CBS News, se fëmijët e saj ishin dëshmitarë të përplasjes, e cila ndodhi të enjten në mbrëmje rreth orës 20:15 me kohën lokale.

Njerëzit kanë lënë homazhe me lule dhe rosa gome në vendin e përplasjes.

Nuk ka gjasa që shoferi adoleshent të përballet me akuza penale, tha kapiteni i policisë Rocklin Scott Horrillo për NBC News.


Top Channel

You may also like