Përballja me Ishujt Faroe! Përfundon pa gola pjesa e parë

by admin
Spread the love

Pjesa e parë e ndjeshjes Shqipër-Ishujt Faroe përfundon barazim pa gola.

Shqipëria luan ndeshjen e fundit të grupit, të vlefshme për “Euro 2024”. Kombëtarja përballet me Ishujt Faroe, me synimin për të marrë një fitore dhe për të ruajtur vendin e parë në grup. Ndërkohë, në ndeshjen e kaluar me Moldavinë, Shqipëria siguroi kualifikimin për Kampionatin Europian të Futbollit.

Shqipëri-Ishujt Faroe 0-0

45+7′ Tjetër rast për Shqipërinë, Daku shpërdoron i vetëm përballë portierit kundërshtar

45+7′ Uzuni i afrohet golit, pret portieri kundërshtar

 36′ Aksion individual i Nedim Bajramit, fantazisti provon me një goditje të fortë, por ndalet nga portieri kundërshtar

30′ Përplasje e frikshme mes lojtarëve të Ishujve të Faroes, problem për njërin prej tyre

19′ Asllani provon topin e gjatë për Dakun, sulmuesi provon deri në fund, por ishte në pozicion jashtë loje

1′ Starton ndeshja,  Shqipëria luan e kualifikuar ndaj Ishujve Faroe, por pretendon të sigurojë edhe vendin e parë në Grupin E

Trajneri Sylvinho ndërkohë ka hapur letrat sa i takon formacionit teksa ka pesë ndryshime nga 11-tëshja e fundit që luajti ndaj Moldavisë. Kështu, Strakosha merr vendin në portë ndërsa në mbrojtje Balliu aktivizohet në vend të Hysajt. Në mesfushë pushon Ramadani dhe aktivizohet Bare ndërsa në sulm rikthehet Uzuni dhe Daku në vend të Seferit dhe Cikalleshit.

Formacioni:

Strakosha, Ismajli, Gjimshiti, Balliu, Mitaj, Asllani, Bare, Uzuni, Bajrami, Asani, Daku
Trajner: Sylvinho


Top Channel

You may also like