Për herë të parë bën videoklip, Delinda Disha merr çmimin si regjisore

by admin
Spread the love

E kemi parë si aktore, por Delinda Disha ka pak kohë që i është futur edhe regjisë. Mbrëmë Delinda fitoi çmimin “Regjia më e mirë” për videoklipin “Në të zënça”, të Aurela Gaçes në “Netët e Klipit shqiptar”. Ky videoklip është shumë i veçantë jo vetëm për faktin se Delinda është regjisore e skenariste, por gjithashtu në të kanë punuar dhe janë shfaqur bashkëshorti i Delindës, i cili është dhe kostumograf, Eldo Disha, djali i tyre Desantin dhe dy vajzat e Aurelës Abigail dhe Grace.

Delinda postoi një foto nga “Netët e klipit”, ku shfaqej duke mbajtur në dorë çmimin dhe shkroi se ky klip është bërë me shumë dashuri.

Prandaj dhe ne ju ftojmë ta shijoni më poshtë këngën dhe klipin.

Lexo lajme interesante

You may also like