Një futbollist serb mund t’i bashkohet Xhakës te Arsenali

by admin
Spread the love

Futbollisti serb i Fiorentinës mund t’i bashkohet Arsenalit qysh në afatin kalimtar të janrit.

Në rast të një lamtumire në janar, gjë që është përjashtuar nga të gjithë palët e përfshira, Topçinjtë janë të favorizuar për të siguruar shërbimet e serbit. 

Fiorentina kërkon 70-80 milionë euro për ta lënë të lirë menjëherë dhe skuadra angleze po studion mundësinë për të bërë një super ofertë.

Në ofertë mund të përfshihet edhe blerja përfundimtare e Lucas Torreira, i huazuar në këtë sezon nga klubi vjollcë. Vlahovic, nga ana e tij, vazhdon të preferojë zgjidhje të tjera (Barcelona dhe Juventus mbi të gjitha).

Lexo lajme interesante

You may also like