Nga klasikja Tirana-Vllaznia te Laçi, Partizani e Kukësi/ Si rreshtohen skuadrat

by admin
Spread the love

Sot luhet java e 34-t në Abissnet Superiore. Të gjithë ndeshjet do të nisin prej orës 17:15 dhe do të transmetohen në Supersport.

Sot luhet java e 34-t në Abissnet Superiore. Të gjithë ndeshjet do të nisin prej orës 17:15 dhe do të transmetohen në Supersport.

Tirana-Vllaznia është dueli më i bukur i javës. Edhe pse bardheblutë janë shpallur zyrtarisht kampionë, klasikja e Shqipërisë mbetet një sfidë për të mos u humbur.

Kukësi e ka detyrim triumfin ndaj Dinamos, teksa e fortë parashikohet përballje Egnatia-Partizani. Laçi do të kërkojë fitoren e radhës në Korçë, aty Guindo do kërkojë golin.

Kastrioti-Teuta është sfida tjetër e javës. Po si rreshtohen skuadrat në pesë ndeshjet e ditës së sotme?

FORMACIONET ZYRTARE

TIRANA (4-3-3): Bekaj; Përgjoni, Behiratche, Zhivanaj, Toli; Najdovski, Totre, Hoti; Ismajlgeci, Seferi, Xhixha. Trajner: Orges Shehi.
VLLAZNIA (4-2-3-1): Zogovic; Gurishta, Adili, Bulatovic, Hakaj; Krymi, Jonuzi; Çoba, Da Silva, Latifi; Aralica. Trajner: Elvis Plori.

EGNATIA (4-2-3-1): Puja; Ymeraliaj, Kacbufi, Krivanjeva, Allmuça; Duranski, Agbekpornu; Delarge, Levendi, Jackson; Pedro. Trajner: Zekirija Ramadani.
PARTIZANI (4-3-3): Hoxha; Hadroj, Bitri, Belica, Sota; Rrapaj, Matondo, H. Marku; Mala, Skuka, Junior. Trajner: Dritan Mehmeti.

KASTRIOTI (4-2-3-1): Vata; Rami, A. Selmani, Dida, Neziri; Karakaçi, Okebukëu; S. Selmani, Hasani, Hajderaj; Ajazi. Trajner: Emiliano Çela.
TEUTA (4-4-2): Qirko; Kotobelli, Ivanovic, Jazxhi, Idrizaj; Peposhi, Aleksi, Beqja, E. Vila; Hebaj, Daci. Trajner: Renato Arapi.

KUKËSI (4-3-3): Tafas; Gligorov, Bytyçi, Lulaj, Ndreca; Sh. Taipi, De Lucas, Sh. Taipi; Basha, Milunovic, Feijao. Trajner: Diego Longo.
DINAMO (4-3-3): Harizaj; Maliqi, Miha, Imami, Prodani; Siljanovski, Sidibe, Demiri; Ibraimi, Reginaldo, Haxhiu. Trajner: Rodolfo Vanoli.

SKËNDERBEU (3-4-3): Ruçi; Frashëri, Dëumfour, Vitija; Vrapi, Mara, Pecani, Vangjeli; Pusi, Mensah, Berisha. Trajner: Gentian Lici.
LAÇI (4-3-3): Dajsinani; Ziko, Malota, Velkoski, Roganovic; Qato, Turkaj, Spahiu; Akinyemi, Guindo, Zulfiji. Trajner: Shpëtim Duro.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like