Nga financat deri te marrëdhëniet, si do të shkojë java e re për secilën shenjë të Horoskopit

by admin
Spread the love

Hëna e plotë solli shumë emocione, zhgënjime dhe keqkuptime në boshtin Gaforre-Bricjap. Me hyrjen e Marsit në Bricjap (24/01), megjithatë, ne përballemi me gjërat më praktikisht dhe më realisht. Me Merkurin, sigurisht, në lojë janë incidente të vogla, keqkuptime dhe rikthime nga e kaluara.

Si do të shkojë java për secilën shenjë?

Dashi

Nuk ka “unë” në ekip dhe tani e kuptoni. Nëse doni të arrini qëllimet tuaja dhe të ecni përpara, filloni të ndani më shumë nga ajo që mendoni dhe kujdeseni me kolegët ose të dashurit tuaj.

Demi

Këtë javë mos hezitoni të shprehni planet dhe vizionin tuaj. Kështu do të mund të kuptoni se cilat janë ato plane që mund të realizohen në të vërtetë dhe cilat duhet të lini pas. Do të shihni se ajo që ju është dukur shumë e vështirë do të jetë më e lehtë për t’u realizuar, pas këtij realizimi.

Binjakët

Gjërat mbeten pak kaotike për ju, por mbani mend se jo gjithçka ndodh së bashku. Përballuni një nga një problem dhe do të jeni në gjendje të arrini zgjidhjen e dëshiruar për gjithçka. Mendoni qartë dhe pozitivisht dhe mos u zhytni në diskutime dhe mendime të pafundme.

Gaforrja

Dy vitet e fundit kanë qenë shumë të vështira për ju (sidomos në fushën e dashurisë), por së fundmi keni qenë në proces rishikimi të marrëdhënies suaj. Tani e dini se çfarë dëshironi nga një marrëdhënie dhe mund ta pretendoni atë. Përvojat tuaja ju bënë më të fortë.

Luani

Është shumë e vështirë për ju të arrini një marrëveshje këtë javë me keqkuptimet e vogla në rritje. Përpiquni të përqendroheni te procesi i zgjidhjes së problemeve dhe jo aq te rezultati, sepse në fund do të çmendeni. Mos harroni se ju jeni përgjegjës vetëm për atë që mund të kontrolloni.

Virgjëresha

Jeta nuk ka kuptim nëse punon vazhdimisht, pa u argëtuar. Jepini vetes një mundësi për t’u çlodhur. Këto ditë mund të fokusoheni më shumë në argëtim, relaksim dhe aventura. Mund t’i kesh të gjitha.

Peshorja

Marrëdhëniet me familjen dhe rrënjët janë në krye. Kohët e fundit po përpiqeni të kuptoni dhe sqaroni vlerat dhe bindjet tuaja. Mos harroni se nuk jeni përcaktuar nga paraardhësit tuaj dhe mbani kontakte të ngushta me ata që ju bëjnë të ndiheni të bukur dhe ju vlerësojnë.

Akrepi

Ju duhet pak kohë për ju. Shmangni (sa të jetë e mundur) marrëdhëniet e vështira (p.sh. me prindërit) dhe thuajini “jo” ftesave të miqve për të dalë. Përfitoni nga sa kohë keni për veten tuaj dhe drejt fundit të javës (pasi të keni gjetur sërish argëtimin tuaj) bëni shëtitjet tuaja.

Shigjetari

Pas shumë javësh me ulje-ngritje financiare do të gjeni një ekuilibër. Stresi është reduktuar dhe tani jeni gati të përqendroheni në të ardhmen. Tani ju jo vetëm që do të jeni në gjendje të mbijetoni, por edhe të shkëlqeni!

Bricjapi

Bëhuni gati për rinovim. Është koha për një takim me parukierin dhe për të blerë fustanin që keni dëshiruar, duke u kujdesur për veten. Fillon një periudhë shkëlqimi dhe ju e dini më së miri se kur vendosni një qëllim, ju e arrini atë.

Ujori

Jepini përparësi vetes dhe e meritoni. Lërini për pak mënjanë detyrimet tuaja dhe filloni me atë që ju bën vërtet të relaksoheni. Shumë situata stresuese do të fillojnë në të ardhmen e afërt, ndaj shfrytëzojeni mundësinë për t’i përballuar ato në mënyrë dinamike.

Peshqit

Ditët e fundit keni menduar dhe vlerësuar marrëdhëniet tuaja. Cilin mik, koleg, të afërm ia vlen të kesh në krah e kush jo? Kjo javë është e përkushtuar për të përfytyruar të ardhmen ideale për ju. Çfarëdo që vendosni të bëni, mos harroni të zgjidhni njerëzit që, nga ana tjetër, ju zgjedhin.

Lexo lajme interesante

You may also like