Nga arti te politika, ekrani qenka mbushur me Gaforre – Shqip

by admin
Spread the love

Të ndjeshëm, të dashur, të kujdesshëm, intuitivë, kreativë, kështu përshkruhen njerëzit që i përkasin shenjës së Gaforres dhe në fakt ka kaq shumë personazhe të famshëm që kanë lindur nën këtë shenjë sa jemi të sigurtë që kësaj liste i mungojnë dhe emra të tjerë. Por Gaforre nuk kemi vetëm në fushën e artit. Kemi edhe në fushën e politikës. Kreu i shtetit, Edi Rama ka lindur nën shenjën e Gaforres. Ramush Haradinaj gjithashtu. Mos harrojmë që edhe bashkëshortja e kryebashkiakut të Tiranës, Ajola Xoxa është po ashtu me diellin në Gaforre.

Ndërkohë sa i përket artit, dominojnë këngëtarët e reperët dhe të gjithë janë emra të njohur e që kanë arritur famë edhe përtej kufijve.
Mes tyre përmendim:
Era Istrefi
Butrint Imeri
Getoar Selimi
Barbana Dini
Klea Huta
Ledri Vula
Elita Rudi
Tuna
Eni Koçi
Blero
Fero
2po2
Arilena Ara
Rozana Radi
Samanta Karavella

Gaforre kemi edhe në fushën e gazetarisë si Rudina Xhunga dhe Sonila Meço
Apo në aktrim si Rudina Dembacaj dhe Olta Gixhari.
Një nga modelet më të bukura shqiptare, Adrola Dushi është gjithashtu Gaforre.

Epo me kaq shumë emra të suksesshëm që kanë lindur nën shenjën tuaj, ju Gaforre duhet të ndiheni krenarë

Lexo lajme interesante

You may also like