Moviola e Çezarit/ Kaos në të 92-ën, Ukraina kërkoi një penallti të drejtë (VIDEO)

by admin
Spread the love

Ndoshta tërheqja e trupit nga ana e Kristantes e gënjeu arbitrin Gil Manzano, i cili ishte i pozicionuar fare pranë aksionit në zonën “Axurre”, në të 92-të, ku të gjithë italianët mbajtën frymën. Por rregullorja thotë se kur arbitri është pranë dhe këmbëngul mbi vendimin e tij, VAR-i nuk mund të ndërhyjë.

Dhe për të kaltrit fatmirësisht ndodhi kjo, sepse pamjet e ripara me shpejtësi të reduktuar bëjnë që të dallohet një kontakt i qartë në kaviljen e Mudryk nga ana e Kristante, duke ofruar të gjitha limitet për një penallti që mund të kishte dërguar Ukrainën dhe jo Italinë në Gjermani:

“Duket qartë që topin e prek Mudryk dhe jo Kristante, që ka një kontakt, pasi kuptohet lehtë edhe nga ngjyra e ndryshme e atletëve. Dhe për mua, ndoshta po, ishte penallti për Ukrainën, por Gil Manzano i pozicionuar mirë bëri që VAR-i, sipas rregullores të mos futej në lojë dhe spanjolli këmbënguli mbi atë që pa nga fusha, ndonëse drejt apo gabuar…”, tha moviolisti italian, Graciano Çezari.

VIDEO KËTU

PANORAMASPORT.AL

You may also like