Momenti kur arrestohet kreu i klubit turk që sulmoi fizikisht gjyqtarin

by admin
Spread the love

Presidenti i Ankaragucu, Faruk Koca, i cili sulmoi fizikisht gjyqtarin Halil Umut Meller pas ndeshjes me Rizaspor (1:1), është arrestuar me dy persona të tjerë.

  

Pas ndeshjes dhe golit në minutën e 97-të, njeriu i parë i klubit u tërbua për shkak të gjykimit, nuk deshi t’u sqarohej me tre gjyqtarët dhe menjëherë goditi Umutin dhe e ofendoi.

Menaxhmenti i ligës vendase e ndërpreu garën pas skandalit.

Mediat turke raportojnë se Koca është arrestuar pas sulmit ndaj gjyqtarit, si dhe dy persona të tjerë që kanë qenë me të në momentin e sulmit.

Portali turk, Fanatik, raporton edhe deklaratën e parë të presidentit Ankaragucu pasi sulmoi gjyqtarin, i cili përfundoi në spital.

Mediat turke raportojnë se personat që ishin me Kocan e kanë goditur me shqelm arbitrin teksa ai ishte i shtrirë në tokë, si dhe ka pësuar një mavijosje në sy./Lajmi.net/

You may also like