Moenchengladbach po del të jetë ‘egjeli’ i Bayernit – fiton për herë të dytë këtë edicion kundër bavarezëve

by admin
Spread the love

Bayern Munichu nuk e ka nisur aspak mirë vitin 2022, pasi është mposhtur në fushën e vet nga Borussia Moenchengladbach.

Bayerni që këtë takim e nisi me shumë mungesa për shkak të COVID-19, dhe lëndimeve nuk mundi të bëjë asgjë më shumë vetëm se të pajtohet me një humbje me rezultat 1:2, humbje kjo që gjithsesi nuk ia rrezikon vendin e parë pasi ka krijuar një diferencë të dukshme nga përcjellësi Dortmundi.

Lewandowski shënoi në pjesën e parë për kampionët në fuqi por që pjesa e dytë në minutën e 18-të ndërsa barazoi Nehaues 1:1.

Në pjesën e parë kanë qenë edhe njëherë mysafirët që kanë befasuar përmes Leiner 1:2 që edhe e vendosi rezultatin përfundimtar.

Bayerni është i pari me 43 pikë ndërsa Moenchengladbach 22 pikë në vendin e 11-të.

Lexo lajme interesante

You may also like