Milwaukee dhe Denver dy skuadra që kanë siguruar fazën e play off – Shqip

by admin
Spread the love

Dy fitore të ekipeve vendase dhe tre të atyre mysafire është epilogu e pesë përballjeve të zhvilluara sot në kampoionatin amerikan të basketbollit NBA.

Milwaukee zhgënjeu para tifozëve vendas duke pësuar nga Indiana me rezultat 139-123. Përkundër humbjes Milwaukee vazhdon kryesimin në Lindje ndërsa ka siguruar edhe kualifikim në play off

Fitore të rëndësishme arriti ekipi i Denver në transfertë ndaj Detroit me rezultat , 119-100, duke u bërë ekipi i dytë që ka siguruar matematikisht fazën play off. Nikola Jokiq ishte më efikasi me 30 pikë dhe 10 kërcime . Sacramento, mundi Brooklyn me rezultat 101-96 . Sabonis ishte më miri me 24 pikë e 21 kërcime.

Fiton edhe ekipi i Phoenix, që mundi Orlandon 116-113. Brooker realizoi 19 pikë,. Toronto mposhti Oklahoman 128-111. Diferencën për ekipin kanadez e bënë Siakam me 25 pikë e Trent me 23 pikë.

Rezultatet e sotme

Detroit – Denver, 100-119

Brooklyn – Sacramento, 96-101

Toronto – Oklahoma, 128-111

Milwaukee – Indiana, 123-139

Phoenix – Orlando, 116-113

Shaban Sinani /KlanMacedonia/

You may also like