Mickoski: Nuk do të votoj për ndryshimet kushtetuese, të shkojmë në zgjedhje të parakohshme

by admin
Spread the love
 

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hrisitjan Mickoski, tha se Qeveria nuk ka shumicë për ndryshimet kushtetuese, dhe se sipas tij, duhet lëshuar paramenti dhe të shkohet në zgjedhje të parakohshme parlamentare.

“Për fat të keq shumica parlamentare e humbi mundësin të flasë për problemet reale të qytetarëve, e vetmja tema që ishte në fokusin e tyre, ishte ajo që atyre ju intereson për defukosim, në atë që ata janë të pasuksesshëm, dhe ajo është e ashtuquajtura ndryshimet ksuhtetuese, nën arsyetimin për të ardhmen evropiane, që ata vetë e kanë shkelur shumë herë në të kaluarën”,u shpreh Mickoski. /SHENJA/

 


Lexo lajme interesante

You may also like