Memphis dhe Denver kryesojnë Perëndimin me nga 26 fitore e 13 disfata – Shqip

by admin
Spread the love

Kampionati amerikan I basketbollit NBA, ka cvazhduar edhe sot sipas orarit të paraparë. Në shtatë ndeshjet e zhvilluara sot ku vendasit kanë shënuar dy fitore, ndërsa ekipet mysafire pesë fitore.

Fitore të sigurtë për tu ngjitur në kreun e tabelës në Perëndim ka shënuar Memphis kundër Utah Jaz me rezultatin 123-118. Më efikas te skuadra fituese ishin Desmond Bane me 24 pikë, 6 kërcime e 9 asist, dhe Tyes Jones me 21 pikë, 2 kërcime e 6 asist. Te Utah Jaz më efikas ishte Lauri Markakanen me 21 pikë 8 kërcime e 1 asist.

Në ndeshjet e zhvilluara sot u shënuan këto rezultate

Memphis – Utah Jazz 123 – 118

Miami – Brooklyn 101 – 102

Houston – Minnesota 96 – 104

Oklahoma City – Dallas 120 – 109

Phoenix – Cleveland 98 – 112

Los Angeles Clippers – Atlanta 108 – 112

Përgatiti: Shaban Sinani /KlanMacedonia/

You may also like