Mbyllet pa fitues derbi italian mes Romës dhe Napolit

by admin
Spread the love

Ka përfunduar pa fitues takimi mes Romës dhe Napolit, në kuadër të xhiros së nëntë në Seria A.

Pavarësisht rasteve të shumta nga dy anët, rezultati përfundimtar doli të jetë 0 – 0.

Trajneri Jose Mourinho u ndëshkua me karton të kuq, pasi dy herë hyri në fushë.

Në fakt, Napoli gjeti golin përmes Victor Osimhen, por u anulua për pozitë jashtë loje.

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani në këtë takim ishte nga minuta e parë dhe zhvilloi ndeshje të plotë dhe bëri punë të shkëlqyer duke arritur ta ndal Tammy Abraham se bashku me Kalidou Koulibalyn dhe u vlerësua me notën 7.1

Me këtë barazim, Napoli rimerr kreun me 25 pikë, derisa Roma renditët në pozitën e katërt me 16 sosh.

Lajme interesante

You may also like