Mbledhja e Kryesisë, zbardhen mesazhet e Bashës: Të përgatisim partinë për zgjedhje

by admin
Spread the love

Ndërsa mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike vazhdon, janë zbardhur mesazhet e kryetarit Lulzim Basha për grupin.

Mësohet se mesazhi i parë ka të bëjë me mirënjohjen që kryedemokrati i shpreh mbështetësve të PD, që përqafuan Kuvendin e 18 dhjetorit.

Ndërsa mesazhi i dytë kishte të bënte me shtrirjen në terren në funksion të organizimit të partisë dhe përgatitjen e saj për zgjedhjet.

Mesazhet kryesore te Bashes:

1. Mirënjohje e jashtëzakonshme për sakrificën tuaj ne kushte te jashtëzakonshme. Pavarësisht gjithçkaje, 5004 delegate të pranishëm ishin për shkak të sakrificës shume të madhe të demokrateve.

2. Përgatitje për shtrirje në terren në funksion të organizimit të partisë dhe përgatitjen e partisë për zgjedhje.

Lexo lajme interesante

You may also like