Mançester United – Barcelona në qendër të vëmendjes – Shqip

by admin
Spread the love

Katër takime nisin në ora 18:45 e katër në ora 21

Liga Evropa që pas komepticonit të Championsit është gara më fortë që organizohet nga UEFA, sonte vazhdon me ndeshjet kthyese të fazës së play off-it . Ndeshja më tërheqëse do të zhvillohet në Old Traford aty ku do të përballen dy skuadrat gjigante Manchester United dheBarcelonën. Sfida e parë në Camp Nou ishte spektakolare dhe u mbyll në barazimin 2-2. Me një fjalë priotet ndeshje spektakolare pasi sa i përket rezultatit çdo gjë është e hapur Një ndeshje tjetër interesante do të zhvillohet mes Nantes dhe Juventusit. Edhe në këtë sfidë gjithçka mbetet e hapur duke qenë se në Torino në ndeshjen e pare rezultati mbeti i barabart me shifrat 1-1. Dy ekipet pritet të kenë mungesa në formacion

Ndërkaq, një tjetër skuadër italiane në vështirësi është Roma. Në takimin e pare Salzburgu mposhti Romën 1-0, por tani skuadra Italian para tifozerisë vet do të mundohet që të mxjerr rezultat që i siguron kualifikim në fazën tjetër të Ligës Europa, Për Romën mbetet në dyshim prezenca e Paulo Dybal,.

Në ndeshjet e tjera, Union Berlin pret Ajax me sfidën e parë që përfundoi në barazim pa gola, Rennes do të tentojë përmbysjen në shtëpi ndaj Shaktar Donetsk me sfidën e parë që përfundoi me rezultatin 2-1 në favor të ukrainasve, Sevilla udhëton e qetë drejt Holandës pas fitoi të parën ndaj PSV me rezultatin 3-0, Monaco luan në shtëpi pas fitores 3-2 në Gjermani ndaj Bayer Leverkusen ndërsa Midtjylland pret në Danimarkë Sportingun e Lisbonës me ndeshjen e parë që përfundoi me rezultatin 1-1.

Në ora 18:45, takohen

Midtjylland – Sporting

Monaco – Bayer Leverkusen

Nantes – Juventus

PSV – Sevilla

 

Në ora 21:00, takohen

 

AS Roma – Salzburg

Manchester Utd – Barcelona

Rennes – Shakhtar

Union Berlin – Ajax

 

/KlanMacedonia/

You may also like