Lopetegui pranon ofertën e klubit anglez, ja kur pritet zyrtarizimi

by admin
Spread the love

Julen Lopetegui nuk do të qëndrojë gjatë pa punë, madje do të rikthehet shumë më shpejt sesa pritej. Mediat britanike raportojnë se trajneri spanjoll ka arritur marrëveshjen me anglezët e Wolverhampton dhe do të zyrtarizohet në pankinën e “ujqërve” menjëherë pas ndërprerjes së kampionatit.

Trajneri 56-vjeçar spanjoll u shkarkua nga pankina e Sevillas më 5 tetor të këtij viti, për shkak të rezultateve të dobëta të andaluzianëve dhe u kontaktua menjëherë nga Wolves, por pas një ngurrimi thuajse një mujor, më në fund pranoi të ulet në stolin e klubit të Premier League.

Kjo do të jetë aventura e parë në kampionatin anglez për Lopeteguin, që më herët ka drejtuar Porton, përfaqësuesen spanjolle, Realin e Madridit e së fundi Sevillan.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like