Lojtarët më të shpejtë – Shqip

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Njerëzit e quajnë atë ‘Rolls-Royce’ i mbrojtësve qendrorë për një arsye, është lojtari më i shpejtë në ligë

Një rekord i ri është vendosur në Premier, që kur liga angleze mblodhi këto të dhëna (sezoni 2020/21) askush nuk kishte arritur një shpejtësi maksimale si ajo e mbrojtësit të Tottenham. Xhevahiri i lindur në vitin 2002, megjithatë, është shumë më tepër se shpejtësia e tij e çmendur.

Personazhi veteran i kombinuar me freskinë mendore dhe fizike të një lojtari të ri dhe të uritur, po dëshmon se së shpejti mund të bëhet një nga mbrojtësit më të mirë në Evropë.

Tifozët e Spurs duhet të kuptojnë veten se Van de Ven është ende ‘vetëm’ 22 vjeç.

Njerëzit e quajnë atë ‘Rolls-Royce’ i mbrojtësve qendrorë për një arsye: ai është lojtari më i shpejtë në ligë, ai gjithashtu përmirësoi më të mirën e tij personale prej 35.97 km/h (regjistruar sezonin e kaluar me Ëolfsburg) dhe rikuperimet e tij në fushë të hapur janë tashmë një markë. Që nga koha e tij te Volendam (divizioni i dytë holandez) ai është shquar gjithmonë për përparimin e tij të lindur dhe mbresëlënës. Të gjithë parametrat e tjerë të mbrojtjes, 1 kundër 1, kokë, markim, ai u përmirësua me kalimin e kohës.

Ja 10 më të mirët:

1) MICKY VAN DE VEN

Shpejtësia maksimale: 37.38 km/h

Arritur në: TOTTENHAM-Brentford (31 janar 2024)

2) KYLE WALKER

Shpejtësia maksimale: 37.31 km/h

Arritur në: Everton-MANCHESTER CITY (14 maj 2023)

3) CHIEDOZIE OGBENE

Shpejtësia maksimale: 36.93 km/h

Arritur në: Fulham-LUTON (16 shtator 2023)

4) PEDRO NETO

Shpejtësia maksimale: 36.86 km/h

Arritur në: Luton-WOLVERHAMPTON (23 shtator 2023)

5) DOMINIK SZOBOSZLAI

Shpejtësia maksimale: 36.76 km/h

Arritur në: Wolverhampton-LIVERPOOL (16 shtator 2023)

6) DARA O’ SHEA

Shpejtësia maksimale: 36.73 km/h

Arritur në: BURNLEY-Crystal Palace (4 nëntor 2023)

7) ANTONIO RUDIGER

Shpejtësia maksimale: 36.72 km/h

Arritur në: CHELSEA-Brighton (29 dhjetor 2021)

8) BRENNAN JOHNSON

Shpejtësia maksimale: 36.70 km/h

Arritur në: NOTTINGHAM FOREST-Manchester City (18 shkurt 2023)

9) ANTHONY GORDON

Shpejtësia maksimale: 36.68 km/h

Arritur në: NEWCASTLE-Burnley (30 shtator 2023)

10) AMADOU ONANA

Shpejtësia maksimale: 36.65 km/h

Arritur në: Liverpool-EVERTON (21 tetor 2023)

You may also like