LIVE Liverpul-Njukasëll/ Dy gola të anuluar me VAR dhe një penallti e humbur, pjesë e parë spektakolare në “Anfield” (VIDEO)

by admin
Spread the love

Dueli mes Liverpulit dhe Njukasëllit ngre siparin e vitit kalendarik 2024 në Premier Ligë.  

Të kuqtë e Jyrgen Klop do të kërkojnë triumfin e 13-të në kampionat, për të vijuar kryesimin në elitën e futbollit anglez. Ndërkohë në krahun tjetër bardhezinjtë e Njukasëll vijnë pas një momenti të vështirë, ku në 5 ndeshjet e fundit kanë regjistruar 4 humbje dhe 1 fitore.  

Për sa i përket formacioneve zyrtare, të dy trajnerët kanë hedhur në fushë lojtarët më të mirë në dispozicion. 

LIVE: LIVERPUL-NJUKASËLL 0-0

GOLI I BURN I ANULUAR NGA VAR: (VIDEO)

PENALLTIA E HUMBUR NGA MOMO SALAH: (VIDEO)

PENALLTIA E FITUAR NGA LUIZ DIAZ: (VIDEO)

GOLI I LUIZ DIAZ I ANULUAR ME VAR: (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE: 

FORMACIONET ZYRTARE

PANORAMASPORT.AL

You may also like