LIVE JUVENTUS-SALERNITANA/ Spektakël bardhezi, “Zonja e Vjetër” shënon edhe golin e tretë (VIDEO)

by admin
Spread the love

Ka startuar në orën 21:00 dueli mes Juventusit dhe Salernitanës i vlefshëm për raundin e 1/8-ave të Kupës së Italisë.

Bardhezinjtë e Alegrit do të kërkojnë një biletë për në fazën çerekfinale. Duket se trajneri i “Zonjës së Vjetër” e ka vlerësuar maksimalisht këtë përballje duke hedhur në fushë një pjesë të formacionit titullar ku spikasin emra si Kieza, Lokateli, Rabio, Danilo, etj.  

Ndërkohë në krahun tjetër, Salernitana kërkon të surprizojë Juventusin në “Allianz Stadium”, ku janë të pranishëm plot 41 500 spektatorë.  

LIVE: JUVENTUS-SALERNITANA 3-1

Mireti 12′, Kambiaso 35′, Rugani 54′  / Ikvumesi 1′

GOLI I RUGANIT: VIDEO

GOLI I KAMBIASOS: VIDEO

GOLI I MIRETIT: VIDEO

GOLI I IKVUMESIT: VIDEO

FORMACIONET ZYRTARE:  

FORMACIONET

PANORAMASPORT.AL

You may also like