Liga e Evropa rikthehet me ndeshjet e 1/8 së finales – Shqip

by admin
Spread the love

Kompeticioni i dytë më i rëndësishëm evropiane në nivel të klubeve, Liga e Evropës rikthehet sot me ndeshjet e para të 1/8-tës së finales.

Skuadra që konsiderohen si favorite për të shkuar deri në fund të kësaj gare si Arsenali, Manchester United, Roma e Juventusi do të kërkojnë fitore sot në ndeshjet e para sfidave kthyese dhe vendimtare.

Europa League Paly off
Në ora 18:45, takohen

AS Roma – Real Sociedad
Bayer Leverkusen – Ferencvaros
Sporting – Arsenal
Union Berlin – Royale Union SG

Në ora 21:00, takohen

Juventus – Freiburg
Manchester Utd – Betis
Sevilla – Fenerbahce
Shakhtar – Feyenoord

Ndeshje interesante pritet të zhvillohen edhe në Ligën e Konferencës

Europa Conference League – Playoff

Në ora 18:45, takohen

AEK Larnaca – West Ham
Anderlecht – Villarreal
Sheriff – Nice

Në ora 21:00, takohen

Basel – Slovan Bratislava
Fiorentina – Sivasspor
Gent – Basaksehir
Lech – Djurgarden

Përgatiti: Shaban Sinani /KlanMacedonia/

You may also like