Kuzeska: Në VMRO-DPMNE nuk ndryshon asgjë, Gruevski ende menaxhon partinë

by admin
Spread the love

Sa herë që në shtet ndodhin procese të rëndësishme për të ardhmen, Hristijan Mickoski është në anën e kundërt të historisë, nga interesi i qytetarëve, pa ndjenjë elementare të shtetësisë, thotë zëdhënësja e LSDM-së, Bogdanka Kuzeska, transmeton InfoShqip.

Kjo është konferenca për shtyp e Kuzeskës:

“Arritëm një interes strategjik të vendosur që nga pavarësia, fillimi i negociatave me BE-në, me një identitet të mbrojtur maqedonas, me gjuhën maqedonase në Union.

Në vend të atij konstruktiv në emër të qytetarëve dhe të mirës së shtetit, Mickoski së bashku me Apasiev dolën kundër anëtarësimit në BE. Ne pamë destruktivitet, përhapje të gënjeshtrave, shtytje të dhunës, tentativa për skenarë të përgjakshëm.

Nuk ka ndryshim në VMRO-DPMNE, është e njëjta parti e vjetër kriminale që ende menaxhohet nga Nikolla Gruevski. Kjo është konfirmuar edhe këto ditë. Hristijan Mickoski u nis me shpejtësi për në Budapest, me sa duket duke ndjekur udhëzimet e reja të Nikolla Gruevskit.

Kësaj radhe për farsën e re, kërkesën për referendum që është vetëm për përdorim të brendshëm në VMRO-DPMNE dhe që nuk ka mbështetje as nga partitë në opozitë. Mickoski dhe Apasiev janë të izoluar duke vepruar kundër rrugës evropiane të vendit” tha ajo./InfoShqip.com

Lexo lajme interesante

You may also like