Kush u kualifikua tutje, kush u eliminua e kush në Ligën e Evropës?

by admin
Spread the love

Liga e Kampionëve iu rikthye aksionit dje me plot tetë ndeshje, të vlefshme këto për xhiron e gjashtë dhe të fundit të fazës së grupeve të këtij edicioni.

Kishim rezultate tejet interesante, nga barazimi 1:1 mes PSV dhe Arsenalit, e deri te fitorja 1:0 e Bayern Munichut kundër Manchester United, raporton KosovaPress.

Skuadra e Lens e mposhti Sevillan 2:1, fitore kjo e cila ia siguroi biletën në fazën eliminatore të Ligës së Evropës.

Copenhagen e mposhti 1:0 Galatasarayn, fitore kjo e cila Copenhagen e dërgon në eliminatoret e Ligës së Kampionëve, kurse Galatasarayn në ato të Ligës së Evropës.

Interi barazoi 0:0 me Real Sociedadin, dhe që të dy skuadrat vazhdojnë tutje në Ligën e Kampionëve.

Manchester United është eliminuar plotësisht nga garat evropiane, ku goditjen e fundit ia dha Bayerni duke e mposhtur si mysafirë 0:0.

Napoli fitoi 2:0 kundër Bragas, dhe Real Madridi fitoi 3:2 kundër Union Berlinit, ndërsa Napoli dhe Reali sigurojnë biletën tutje në këtë garë.

RB Salzburgu u mposht nga Benfica 3:1, ku kjo e fundit vazhdon garën në Ligën e Evropës.

Kush u kualifikua në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve deri tani?

Napoli, Real Madridi, Arsenali, PSV, Real Sociedadi, Inter, Copenhagen dhe Bayern Munich.

Cilat skuadra vazhdojnë garën në Ligën e Evropës deri tani?

Lens, Galatasaray, Benfica dhe Braga

Cilat skuadra janë eliminuar nga garat evropiane (Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës) deri tani?

Sevilla, Manchester United, RB Salzburg dhe Union Berlin

You may also like