Kovaçevski pas përfundimit të takimit: Askush nuk ka të drejtë të pengojë të ardhmen e vendit për hir të interesave partiake

by admin
Spread the love
Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski pas përfundimit të takimit të liderëve për ndryshimet kushtetuese u shpreh se të gjithë duhet të jetë në gatishmëri për periudhën që pason dhe i porosity të gjithë që të japin kontributin e tyre për zgjidhjen e problemeve.

“Askush nuk ka të drejtë të pengojuë të ardhmen e vendit për hir të interesave partiake. Askush nuk ka të drejtë të bllokojë proceset që janë prioritare dhe zhvillimore. Pres që të gjithë ne të jemi në nivelin e detyrë, të bëjmë më të mirën dhe të japim kontributin tonë sa më shumë. Duhet të sigurojmë një të ardhme evropiane dhe më të pasur për qytetarët”, u shpreh Kovaçevski. /SHENJA/


Lexo lajme interesante

You may also like