Konjufca për vizitë zyrtare në Greqi

by admin
Spread the love

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, është duke qëndruar për vizitë zyrtare në Greqi.

I pari i kuvendit do të marrë pjesë në samitin e South East European Countries Cooperation Process, ku do të marrë pjesë në disa komisione.

Këtë e ka bërë të ditur për Klankosova.tv, shefi i stafit të kabinetit të Konjufcës, Ilir Kërçeli.

“Kryetari Konjufca është në Greqi, në SEECP deri të premten”, është shprehur Kërçeli.

Pjesë e këtij samiti do të jetë edhe kryeparlamentari grek, Konstantinos Tasoulas, kryetari i kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi si dhe kryeparlamentarja malazeze, Danijela Duroviq.

Lexo lajme interesante

You may also like