Kjo ishte deklarata e Kurtit pas takimit me Escobarin dhe Lajçakun

by admin
Spread the love

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka pasur një diskutim të hapur në Bruksel mbrëmë me të dërguarin special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe emisarin e BE-së për dialog, Miroslav Lajçak. Kurti ka shkruar në Twitter se qëllimi i bisedimeve duhet të jetë arritja e një marrëveshjeje me qendër njohjen reciproke të Kosovës dhe Serbisë. “Ne patëm një diskutim të…

Source

Lexo lajme interesante

You may also like