Kanadezi Bjukanën pritet të zbarkojë në Milano, ja kur mund të debutojë me Interin

by admin
Spread the love

Mesfushori Tejxhën Bjukanën pritet të zbarkojë në Milano pasi do ti nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore.

Ai do të nënshkruajë kontratë të re me zikaltërit deri në qershor 2028. Një kontratë katërvjeçare me vlerë rreth një milion e gjysmë në vit, dhe zgjedhja e numrit të ri, i cili mund të jetë 11 ose 17.

Pas nënshkrimit të sotëm, ai do të kthehet në Belgjikë për të zgjidhur dokumentet përfundimtare dhe do të rikthehet në Itali në fillim të javës së ardhshme aty ku Interi do të nisë përgatitjet për ndeshjen ndaj Monzas, e cila ndoshta do të jetë ndeshja e tij debutuese,

PANORAMASPORT.AL

You may also like