Humbja ndaj Zagrebit sjell pasoja, Chelsea shkarkon trajnerin Tuchel

by admin
Spread the love

Humbja ndaj Dinamos së Zagrebit në Champions League ka sjellë pasoja për trajnerin Thomas Tuchel. Tekniku gjerman nuk është më trajner i Chelsea pasi është shkarkuar nga drejtuesit për rezultatet e dobëta.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi londinez me anë të një postimi në faqen zyrtare. Në të thuhej se klubi dhe Tuchel kanë ndarë rrugët e tyre. Shkak nuk ka qenë vetëm humbja e djeshme ndaj Dinamos së Zagrebit, por edhe starti jo i mirë i sezonit.

Pas gjashtë javësh në Premier Legue, Chelsea ka grumbulluar vetëm 10 pikë dhe ndodhet në vendin e gjashtë. Për sa i përket trajnerit që pritet ta zëvendësojë, për momentin në “pole position” qëndrojnë emrat e Graham Potter, Mauricio Pochettino dhe Zinedine Zidane. /oversport.tv

Foto: Chelsea FC, Twitter

You may also like