Hadërgjonaj i emocionuar: Ndeshje e veçantë – gabimi te goli ishte individual

by admin
Spread the love

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Florent Hadërgjonaj ka folur pas barazimit me Kombëtaren e Zvicrës, shkruan Insporti.

Hadërgjonaj tha se takimi ndaj Zvicrës ishte tejet emocionue, duke theksuar se Kosova pati paraqitje të mirë ndaj Zvicrës, me të cilën barazoi 1:1, dhe shpreson që të vazhdohet me paraqitje të tilla është në ndeshjet tjera.

“Ka qenë shumë e veçantë për mua, kam pas disa prej familjes këtu duke e pas parasysh historinë time me Zvicrën, jam rritur këtu. Ke ndeshje e mirë, luajtëm në maksimum. Në të ardhmen mund të jemi si Zvicra, me pas vazhdimësinë dhe grupin kualitet, mund të të arrijmë. Kemi kualitetin, I kemi lojtarët siç u pa edhe sonte. Goli ke Një gabim indvidual, ka mundur me qenë edhe unë. Rrëshqita edhe unë, nuk bën më lanë ashtu futbollistin edhe Aro dul. Sonte e kemi treguar se jemi ekip i fortë dhe mund të mbajmë kualitetin me skuadër të mëdha”- tha Hadërgjonaj, përcjell Insporti.

Zvicra dhe Kosova barazuan 1:1 pas 90 minutave lojë në stadiumin “Letzigrund” në qytetin e Cyrihut.

/Insporti.com

Lexo lajme interesante

You may also like