Haaland konfirmon largimin nga Borussia Dortmund në verë, por paga që kërkon është stratosferike!

by admin
Spread the love

Erling Braut Haaland do të largohet nga Borussia Dortmund në verë.

Gjermanët do të duhet të “kënaqen” me 75 milionë eurot e parashikuara nga klauzola, por kushdo që dëshiron të rrëmbejë sulmuesin skandinav do të duhet të shpaguajë edhe më shumë për pagën e tij.

Haaland, në fakt, kërkon 50 milionë në sezon, duke përjashtuar komisionet e Raiola-s.Nëse ky transferim bëhet realitet verën e ardhshme atëherë Erling Haaland do të bëhet futbollisti më i paguar në botë duke kaluar kështu edhe emra si Messi, Neymar, Cristiano Ronaldo e Mbappe.

Sa i përket të ardhmes së sulmuesit, Real Madrid dhe PSG janë gati të transferojnë sulmuesin skandinav.

Lexo lajme interesante

You may also like

shqip