​Guardiola: Nuk e di të ardhmen e Haaland

by admin
Spread the love

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka diskutuar situatën e Erling Haaland mes raporteve që lidhin norvegjezin me Real Madridin.

Javën e kaluar, raportet nga Spanja sugjeruan se sulmuesi 23-vjeçar ishte i pakënaqur me jetën në Mançester dhe po kërkon të largohet nga klubi në verë me raportet që e lidhnin atë me Los Blancos. Guardiola u kundërpërgjigj menjëherë dhe hodhi poshtë thashethemet duke pretenduar se ato ishin një përpjekje për të shqetësuar sulmuesin.

“Për një raport, për një gazetar apo një llogari në Tëitter, një llogari në Instagram, a mendoni se ata do të ndryshojnë diçka që do të ndodhë? Nuk do të ndodhë Do të ndodhë kur Erling vendos të zgjasë kontratën ose jo, kur klubi vendos të zgjasë një kontratë ose jo, ose kur ne kemi oferta të mundshme për të ose jo. Nëse dikush dëshiron Erling, është e lehtë. Telefononi Man Cityn dhe pyesni Kjo është ajo që bëjmë kur duam të nënshkruajmë me dikë. Nuk është më e komplikuar se kaq”, tha Guardiola.

Kur u pyet nëse klubi donte që Haaland të qëndronte, Guardiola tha: “Çfarë mendoni? Që ne nuk duam që Erling të qëndrojë këtu për një dekadë? Ne e duam atë për një kohë të gjatë në këtë klub”,

Megjithatë, Guardiola pranoi se nuk e di se çfarë do të sjellë e ardhmja.

“Unë nuk kam informacion. Ai erdhi sezonin e kaluar dhe ndikimi ishte i jashtëzakonshëm. Çfarë do të ndodhë në të ardhmen? Sinqerisht, nuk e di. Ne jemi të lumtur që e kemi atë, shpresojmë se ai është i lumtur që është me ne. Kjo është ajo që ne dimë”, tha në fund Guardiola.

You may also like