Grenell flet me Thaçin: Populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse do të ishte ende president

by admin
Spread the love

Ish-emisari special amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se ka biseduar me ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Grenell me anë të një postimi në Twitter, ka shkruar se populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse do të ishte ende President, njofton Klankosova.tv.

“Sapo fola me Hashim Thaçin nga burgu i Hagës. Jam i bindur se populli i Kosovës do të ishte në paqe nëse ai do të ishte ende President. Ata gjithashtu do të kishin bashkëpunim më të madh ekonomik me fqinjët e tyre – dhe më shumë vende pune për fëmijët e tyre nëse Thaçi do të kthehej”, ka shkruar Grenell në Twitter.

You may also like