Gol fantastik i Kimmich, Kolni lë dy pikë në limit në “Allianz Arena”

by admin
Spread the love

Një “perlë” e Joshua Kimmich në limitet e kohës së rregullt shmangu humbjen e Bayernit të Mynihut në ndeshjen e “Allianz Arenës” Kundër Kolnit.

Bavarezit pësuan gol që në minutën e katërt (shënoi për Kolnin Schiri) dhe për 85 minuta dështoi në të gjithë përpjekjet për të barazuar në kohë e për të tentuar përmbysjen.

Gjithsesi, goli fantastik i kapitenit Kimmich, edhe pse me vonesë, i hoqi dy pikë Kolnit në limit.

Në ndeshjet e tjera të mbrëmjes, Schalke dështoi thellë 1-6 përballë Leipzigut, Hertha u shkatërrua 0-5 nga Kolni, ndërsa Hoffenheim – Stuttgart u mbyll në barazim 2-2.

Rezultatet:

Schalke – RB Leipzig             1-6

Bayern Munich – FC Koln    1-1

Hertha Berlin – Wolfsburg 0-5

Hoffenheim – Stuttgart      2-2


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like