Gati rikthimi te klubi ku hodhi hapat e para të karrierës

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Mesfushori argjentinas Angel Di Maria është gati t’i thotë përgjithnjë lamtumirë Europës për t’u rikthyer të luajë në vendlindje.

Sipas të përditshmes portugeze “O Jogo”, 35-vjeçari që luan me Benfica ka shfaqur dëshirën për t’u larguar.

Di Maria dëshiron të luajë me ekipin e Rosario në Argjentinë, ku dhe ka nisur karrierën e tij.

Kjo gjë pritet të ndodhë këtë verë, kur të përfundojë edhe kontrata që kampioni i botës ka me skuadrën portugeze.

Te Benfica dëshirojnë t’i rinovojnë edhe një vit kontratën, duke parë paraqitjen e tij të mirë (9 gola në 21 ndeshje zyrtare), por duket se Di Maria dëshiron të largohet. Për të janë interesuar sin ë Argjentinë ashtu dhe në Brazil.

Gjithsesi, 35-vjeçari dëshiron të luajë me Rosario, ekipin e tij të origjinës. Sipas “O Jogo”, mesfushori ka biseduar me presidentin e Rosario, që disa herë ka shfaqur dëshirën për ta rikthyer kampionin e botës te skuadra ku nisi karrierën.

You may also like