Frikë për trajnerin legjendar të Bayern, Heynckes i nënshtrohet operacionit në zemër

by admin
Spread the love

Trajneri legjendar i Bayern Munich, Jupp Heynckes i është nënshtruar një operacioni shumë të ndërlikuar në zemër orët e fundit.

Për fat të mirë, ndërhyrja përfundoi me sukses dhe 77-vjeçari është jashtë rrezikut për jetën.

Në muajt e fundit, por sidomos në nëntor, problemet kardiake për Heynckes u shtuan ndjeshëm derisa mbërritën në pikën kritike. Gjithsesi, momenti i vështirë është hedhur pas krahëve dhe ish-tekniku pritet ta marrë shpejt veten.

Kujtojmë se Heynckes është një nga trajnerët më të suksesshëm në historinë e Bayern Munich teksa i ka drejtuar ata në tre epoka të ndryshme, por sigurisht më i veçantë mbetet sezoni 2012-2013, kur bavarezët fituan tripletën e titujve (Kampionat, Kupë dhe Champions League) teksa janë e vetmja skuadër gjermane që krenohen me një arritje të tillë./ Shqip


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like