Formacionet zyrtare: Milan-Udinese – Insporti

by admin
Spread the love

Sot me fillim nga ora 18:45 do të zhvillohet ndeshja në stadiumin “San Siro” mes gjigandit italian Milan dhe skuadrës së Udineses, e vlefshme kjo për xhiron e 27 të Serie A.

Në xhiron e fundit të zhvilluar në këtë garë të dy skuadrat regjistruan barazime, ku Milani barazoi 2:2 me Salernitanan, kurse Udinese barazoi 1:1 me Lazion.

Momentalisht, pas 26 ndeshjeve të zhvilluara, Milani zë vendin e parë në tabelë me gjithsej 56 pikë të arkëtuara, krahas Udineses e cila pas 24 ndeshjeve renditet në vendin e 16 me gjithsej 25 pikë të tubuara.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për Milanin nuk do të paraqiten Bennacer, Kjaer dhe Ibrahimovic, kurse te Udinese mungojnë Nuytinck dhe Santurro.

FORMACIONET ZYRTARE:

Lexo lajme interesante

You may also like