Flamuri kuqezi mes mijëra tifozëve turq në “Beshiktash Arena”!

by admin
Spread the love

Pak minuta kanë mbetur nga starti i ndeshjes europiane të skuadrës shqiptare nënkampione të vendit Tirana përballë gjigantëve turq të Beshiktashit.

Në “Beshiktash Arena”, stadiumi më modern dhe ndër më të mëdhenjtë në Turqi sa i përket kapacitetit, 42.900 vende, pritet të jetë një numër prej rreth 40.000 tifozësh në ndeshjen e parë zyrtare të skuadrës turke.

Siç konfirmon gazetari i Top Channel Endi Tufa nuk do të mungojnë edhe tifozët shqiptarë të cilët tashmë e kanë ktjyer në traditë praninë e tyre kudo ku luajnë klubet tona. Këtë gjë e konfirmon flamuri kuqezi në tribunën kryesore të tifozerisë turke në Stamboll.


Top Channel

//Google Analytics - REMOVE TOMORROW window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook // window.fbAsyncInit = function() { // FB.init({ // appId: '1715618661991455', // xfbml: true, // version: 'v2.10' // }); // FB.AppEvents.logPageView(); // };

// (function(d, s, id) { // var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; // if (d.getElementById(id)) { // return; // } // js = d.createElement(s); // js.id = id; // js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; // fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); // }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like