Finalja e Superkupës së Italisë, Inter dhe Napoli mbyllin 45 minutat e para në barazimin pa gola

Ka përfunduar me rezultatin e barabartë 0-0 fraksioni i parë i finales së Superkupës së Italisë mes Inter dhe Napolit.

Ndeshja e cila po zhvillohet në qytetin e Riadit, u karakterizua me lojë mjaft të qetë nga të dyja palët, të cilat prisnin ndonjë gabim eventual të njëra-tjetrës për të shënuar gol.
“Nerazzurët” rastin e parë serioz e patën me anë të Federico Dimarcos (16’), gjuajtja e të cilit përfundoi fare pranë shtyllës së djathtë të Gollinit.

Në fakt Inter kaloi në avantazh përmes Lautaro Martinez (39’), por argjentinasi ishte në pozicion jashtë loje dhe goli u anulua.
Në këtë ndeshje nga minuta e parë e ka nisur edhe Amir Rrahmani, i cili pati një paraqitje solide pas pjesës së parë, ndonëse u ndëshkua me karton të verdhë./ h.ll/abcnews.al